Bakırköy Boşanma Avukatı

Aile toplumumuzun en önemli yapı taşlarından biridir. İçerisinde sorun yaşanılan evlilikler bazı huzursuzlukları da beraberinde getirmektedir. Çiftlerden her ki taraf da gerekli özeni ve hassasiyeti gösterdiği takdirde kimi sorunlar ortadan kaldırılabilmektedir. Çiftler arasında çözüme ulaşılamayan ve düzeltilemeyen sorunlar ne yazık ki beraberinde başka sorunlara da yol açabilmektedir. Nitekim evlilik birliğini sürdürebilmek ve korumak pek kolay değildir ve bazı evlilikler anlaşmazlık veya başka sebeplerden ötürü boşanma ile sonuçlanmaktadır. Aile Hukuku kapsamında görülen boşanma davaları önem taşıyan davalar arasında yer alır ve Aile Mahkemesi’nde davalar görülmektedir. Bulunulan bazı yerlerde Aile Mahkemesi olmadığı takdirde davalar Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülür.  Dava sürecinde; davanın başlamasından kesin sonuca ulaşılması kısmına kadar birçok detay ve bilinilmesi gereken noktalar mevcuttur. Bakırköy boşanma avukatı olarak; taraflarla iletişim sürecinde oldukça sağduyulu davranarak, avukatlık mesleğinin getirdiği ilke ve kurallara uygun bir şekilde dava süreçlerini tamamlamayı hedeflemekteyiz.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Davalar;  Aile Mahkemelerinin olduğu yerlerde Aile Mahkemelerine, Aile Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde ise Asliye Hukuk Mahkemesi’ne hitaben yazılacak dilekçe ile açılabilmektedir.

Davalarda Boşanma Avukatı Gerekli Midir?

Taraflar bireysel olarak boşanma dava süreçlerini takip edebilecekleri gibi gereken hukuki destek ve yardımı uzman avukat tarafından da alabilmektedirler. Bu aşamada önemli olan nokta boşanma davasının sürecini hatasız, eksiksiz ve doğru bir şekilde ilerletebilmektir. Bu nedenle avukat desteği, mesleki ve teknik bilgilerden ötürü önemli ve gereklidir. Örneğin; çekişmeli boşanma davalarında tarafların ödemesi gereken maddi ve manevi tazminat, nafaka, velayet ve benzeri konular daha riskli ve önemli olduğu için uzan bir avukattan gerekli desteği almak dava sürecinde tarafların yararına olacaktır. Bakırköy boşanma avukatı olarak bilgi birikimimiz ve tecrübemiz ile yararınız için gerekli tüm desteği sağlamaktayız.

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Avukatın Önemi

Tarafların ortak bir noktada uzlaşarak boşanmak istemeleri doğrultusunda, açılacak olan boşanma davası ile eşlerin en kısa süre içerisinde anlaşmalı olarak boşanmaları mümkündür. Tarafların anlaşmalı boşanma süreci boyunca yerine getirmeleri gereken birtakım kurallar mevcuttur ve bunları yerine getirmemeleri durumunda anlaşmalı boşanma gerçekleştirilememektedir. Bu kuralların en başında eşlerin tüm konularda uzlaşma içerisinde olması ve en az 1 yıl evli kalmış olmaları gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma protokolü ve açılacak boşanma davası ile duruşma gün ve saatinde mahkeme salonunda bulunmaları gerekmektedir. Hukuki süreç içerisinde bireylerin kanun ve yasalara ilişkin bilgileri eksik veya yetersiz olabileceğinden ötürü boşanma avukatı desteği çok önemlidir. Bakırköy boşanma avukatı olarak anlaşmalı boşanma davaları konusunda bilgi ve tecrübe ile tüm desteği sağlamaktayız.

Çekişmeli Boşanma Davalarında Avukatın Önemi  

Boşanma kararı alan tarafların uzlaşım sağlayamadıkları durumlarda süreç çekişmeli boşanma davası olarak nitelendirilmektedir. Hakim eşlerin uzlaşma sağlayamadığı konu ve durumlarda gereken incelemeleri gerçekleştirerek nihai kararı vermektedir. Çekişmeli boşanma davası; anlaşmalı boşanma davasına göre daha yıpratıcı ve daha uzun sürmektedir. Çekişmeli boşanma davaları çoğunlukla tek celsede sonuçlanamayabilir ve ortalama 1 yıl kadar zaman alabilmektedir.
Bakırköy boşanma avukatı olarak; boşanma davası süresini minimum zamanda sonuca ulaştırabilmek için doğru ve gerekli hukuki prosedürlerin uygulanması adına titizlik içerisinde çalışmaları sürdürmekteyiz. Bu noktada Bakırköy boşanma avukatı niteliği ile müvekkillerin ihtiyaç duyduğu hukuki desteği sunmaktayız. Bunların başında; yetkili mahkemenin doğru belirlenmesi, boşanma dilekçesi hazırlanması, boşanma protokolü hazırlanması, öne sürülecek boşanma nedeninin doğru saptanması, boşanma nedeninin etkili bir şekilde savunularak ispat edilmesi gibi işlemler yer almaktadır. O nedenle boşanma avukatı ile süreci ilerletmek önem arz etmektedir. Boşanma davası açarak evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftlere Bakırköy boşanma avukatı olarak mutlak fayda sağlamaktayız.

Bize Yazın

İletişim Adresimiz

logo-beyaz

Copyright 2020 bilalcelik.av.tr © Tüm Hakları Saklıdır.