Benzer yazılar
3 Comments
S**** Ş****

Eşim evlendikten sonra kurduğu şirketleri annesinin ve kız kardeşi üzerine kurmuş şuan da boşanma eşigindeyiz bu malların eşime ait olduğunu ispatlaya bilirmiyim yada hiç ispatlayamazmıyım

farahhukuk

Merhaba, evlilik birliği içerisinde son 1 yıl içerisinde yapılmış olan her türlü işlem veya yapılmış olan alışılmışın dışında yani gündelik hayatında içerisinde bulunamayacak şekilde olan hediyeler boşanma sürecinde aynen kendi malvarlığı içerisinde bulunuyormuş gibi değerlendirilecektir. Bunun dışında boşanma davası sürecinde eşlerin işi ile alakalı mallar hesaba katılamazken bu iş dolayısıyla elde ettiği kazançlar boşanma sürecinde hesap edilir. Örneğin iş yerindeki malların değeri boşanma esnasında hesaba katılamazken buradan elde ettiği gelirle biriktirilen para talep edilebilir.

farahhukuk

Merhaba, evlilik birliği içerisinde alınan ve kazanılan mallar edinilmiş mallara katılma rejimine göre düzenlenir. Buna göre bu süreçte elde ettiğiniz mülklerden yarı yarıya hak sahibi olursunuz. Yani burada mahkeme dairenin yarısının eşinize ait olduğunu söyleyecektir. Oturma hakkı vs durumlarına da mahkeme karar verir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Call Now ButtonDanışma Hattı