İstanbul Boşanma Avukatı

Nişanlanma ve benzeri süreçler ile başlayan evlilik, toplum ve yaşantımız açısından büyük önem teşkil etmektedir. Boşanma; mevcut evlilik birliğini, kanun ve yasaların belirttiği nedenler ile sona erdirilmesi olarak tanımlanabilmektedir. Boşanma; Aile Hukuku kapsamında incelenmekte ve boşanma avukatı, boşanma ve aile hukukundan kaynaklanan davalar ile ilgilenen kişidir. Zina, terk etme, hayata kast veya onur kırıcı davranışlar, akıl hastalığı, suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme Türk Medeni Kanunu’nda belirtilen bazı boşanma nedenlerindendir. Nüfus ve yoğunluğu bakımdan İstanbul, en çok boşanma davalarının görüldüğü iller arasında önde gelmektedir. İstanbul boşanma avukatı olarak, bu tür davalarda danışmanlık ve gerekli tüm hizmeti sağlamaktayız. Boşanma süreci kimi zaman zorlu ve yıpratıcı bir süreç olarak geçmektedir ve bu sürecin daha kolay ve hızlı geçebilmesi adına mutlaka boşanma avukatına başvurulması gerekmektedir. İstanbul boşanma avukatı olarak böylece, taraflar gerekli hukuki süreç hakkında daha açık ve net bilgilendirilecek ve davanın takip süreci eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Davalar; hazırlık aşamasıyla başlayan ve tarafların boşanma kararının kesinlik kazanması ile devam eden, bunlar dışında velayetin değişikliği, nafaka durumları gibi devam edebilecek olan süreçleri kapsamaktadır. Tüm boşanma davaları; dava dilekçesinin hazırlanması, tarafların sosyoekonomik durumlarının araştırılması, dilekçenin tebliğ edilmesi ve cevap verilmesi, cevap dilekçesine cevap verilmesi ve bu cevaba cevap verilmesi gibi süreçleri kapsamaktadır. Ardından duruşma ve delillerin toplanması aşamalarına geçilir ve tanıklar, yazılı belgeler toplanarak davacı ve davalının durumlarına bakılarak bir karar verilmektedir. Bu nedenlerden ötürü tüm bu süreçlerde; anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davaları fark etmeksizin, başvurulacak olan avukatlık bürosu veya tercih edilecek olan avukat çok önemlidir. İstanbul boşanma avukatı olarak tüm süreçlerde titiz ve eksiksiz çalışarak en iyi sonuçlara ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Boşanma Avukatının Dava Sürecindeki Önemi

Boşanma avukatının; anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davaları, boşanma protokolü, nafaka davası, mal rejimi, evlilik halinin iptali, iddet süresi, iddetin kaldırılması, velayet davası ve velayetin değiştirilmesi gibi konularda uzmanlaşmış olması gerekmektedir. Bu süreçte müvekkilin boşanma ve dava süreciyle ilgili eksiksiz ve açık bir şekilde bilgilendirilmesi gerekmektedir. Tüm bu konularda gerekli bilgi ve tecrübesi ile titizlik içerisinde çalışan boşanma avukatı; boşanma davaları ve aile hukuku kapsamına giren tüm davalarda lehinize olumlu sonuç oluşması açısından önem taşımaktadır. Dava sürecinde eksik belgenin olmaması veya oluşabilecek herhangi bir hataya yer verilmemesi adına, İstanbul boşanma avukatı olarak; tüm sürecin sorumluluğunu önem ve ciddiyet içerisinde üzerimize almakta ve bu doğrultuda özen ile başarı odaklı çalışmaktayız.

Boşanma Dilekçesi Hazırlanırken Avukat Desteği

Boşanma davasının açılabilmesi için gereken ilk belge boşanma dilekçesidir. Dilekçede boşanmaya yol açan nedenlerin eksiksiz ve net bir şekilde açıklanması ve davacının istekleri doğru ve hatasız şekilde belirtilmelidir. Delillerin toplanılması ve dilekçede belirtilmesi için hukuki ve mesleki teknik bilgi birikimi çok önemlidir. Bu doğrultuda avukat desteği sürecin daha kolay ilerlemesi açısından gereklidir.

Uzman Boşanma Avukatı Arayan Kişilerin İzlemesi Gereken Yollar

Boşanmak isteyen bireyler, bu sürece başlamadan önce ilk olarak avukat arayışında bulunmakta ve kişiler yaşadığı il ve ilçelere uygun aramalar yaparak başarılı avukat arayışı içine girmektedirler. İstanbul boşanma avukatı arayanlar; tavsiye üzerine veya adliye yakınındaki avukatlık bürolarını ziyaret ederek danışmanlık hizmetine başvurmaktadırlar. Tüm bunlar ile birlikte davalı veya davacının avukat arayışında öncelikle avukatın bilgi, beceri, tecrübe, eğitim ve mesleki birikimleri göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüz şartlarında bazı evlilik birliklerinin zorlu aşamalar sonucunda boşanma ile sonuçlandığını söylemek mümkündür. Bu doğrultuda bireylere hızlı ve profesyonel destek ile tüm hukuki süreçte yanlarında bulunmayı amaçlamaktayız.

Bize Yazın

İletişim Adresimiz

  • Eski Büyükdere Caddesi No:1,34415 İstanbul Sapphire Plaza
    KAT:16 Residance NO: 1606

logo-beyaz

Copyright 2018 bilalcelik.av.tr © Tüm Hakları Saklıdır.